SK DEJINY (Slovenská diplomacia v období socializmu a po roku 1989)
Štvrtok 27.03.2025 22:20
Vhodné pre všetkých
Skryté titulky
HD
Európska tvorba
Populárno-náučná diskusia o objavovaní zlomových okamihov našich dejín.
Pomoc
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Po nežnej revolúcii sa vravelo, že československé diplomatické zastúpenia za socializmu boli „semenišťami agentov“. Aká bola realita? Kto mohol byť diplomat v stalinskom období, kto v uvoľnených 60. rokoch a kto počas normalizácie? Aké mali predpoklady a vzdelanie a aký podiel na čseskoslovenskej diplomacii mali Slováci? Špeciálne nás bude zaujímať éra, keď bol na čele socialistického rezortu diplomacie dlhých 17 rokov rodák z Petržalky – Bohuslav Chňoupek. Neobídeme ani zmenu po roku 1989 a budovanie samostatnej slovenskej zahraničnej služby. V druhom diely SK_Dejiny venovanom slovenskej diplomacii.
Archív - zvoľte dátum
Reláciu najbližšie vysielame
- Nedeľa 28.06. 12:55 Repríza
- Sobota 4.07. 13:25
- Sobota 4.07. 14:00 Repríza
- Nedeľa 5.07. 01:30 Repríza
- Nedeľa 5.07. 13:25 Repríza
- Pondelok 6.07. 00:50 Repríza
- Sobota 11.07. 07:00 Repríza